Strona główna|Lotnisko|Nasz Patron|Usługi|Z Historii AZP

Samoloty

Dlaczego samoloty?

 

Chcesz o brzasku zobaczyć przed sobą przestrzeń lotniska i oderwać się od ziemi, słyszeć miarową pracę silnika i widzieć jak śmigło tnie powietrze? Jeśli tak - to nie zastanawiaj się tylko skontaktuj się z nami, a najlepiej po prostu przyjedź na lotnisko.

Dlaczego u nas?

 

Oferujemy jedno z najtańszych szkoleń w Polsce. Mamy kilka samolotów dostępnych do szkolenia, co nie stwarza problemów z nadmiarem uczniów. Lotnisko AZP znajduje się w mieście i dojazd do niego nie jest skomplikowany. Nasze lotnisko posiada pas asfaltowy co umożliwia prowadzenie szkoleń praktycznie przez cały rok. Nie mamy kłopotów związanych z lotnictwem komunikacyjnym. Kandydatom ponadto zapewniamy tani nocleg i wyżywienie.

Szkolenie samolotowe do Licencji Pilota Samolotowego Turystycznego PPL (Private Pilot Licence) Poniżej garść informacji na temat szkolenia samolotowego.

 

Wiek:

od 17 lat (zgoda rodziców do 18 lat) do 116 ;-).

 

Badania lekarskie:

Kandydaci na szkolenie samolotowe powinni przejść badania w zakresie klasy 2 wg JAR-FCL3.

 

Ośrodek Szkolenia Lotniczego:

AZP posiada certyfikat Ośrodka Szkolenia Lotniczego. Umożliwia to kontynuowanie szkolenia w naszym aeroklubie aż do uzyskania licencji pilota zawodowego.

 

Kurs teoretyczny:

Szkolenie teoretyczne obejmuje zajęcia z następujących przedmiotów: prawo lotnicze, zasady ruchu lotniczego, przepisy i służby ruchu lotniczego, ogólna wiedza o samolocie, osiągi i planowanie lotu, człowiek( możliwości ograniczenia), meteorologia, nawigacja, procedury operacyjne, zasady lotu, łączność, ogólne bezpieczeństwo lotów.

 

Szkolenie praktyczne:

Szkolenie w powietrzu realizujemy na samolotach CESSNA 152. Całość szkolenia uczeń pilot wieńczy egzaminem teoretycznym i praktycznym przed PLKE (Państwowa Lotnicza Komisja Egzaminacyjna).

 

Skontaktuj się z nami. 

Zadzwoń, napisz, wyślij SMS-a lub e'maila.

 

Przewodniczący Sekcji Samolotowej 

Andrzej Bednarz

tel. 601 943 269

e-mail: andbed167@gmail.com

 

Z-ca Przewodniczącego Sekcji Samolotowej

Paweł Pietrzak

tel. 502 421 419

e-mail: pawel182@poczta.fm


 

Pogoda
Poniedziałek
22 stycznia
Piotrków Tryb.
Prognoza nie została wczytana
sms alert e-mail
Facebook
miejsce na reklame