Klub Seniorów Lotnictwa

Klub Seniorów Lotnictwa Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej im. Bogdana Binkowskiego


Ś.P. Bogdan Binkowski 1955 - 2017

Zawodowy pilot samolotowy, instruktor szybowcowy I klasy, mechanik szybowcowy


"Iść za marzeniem
i znowu iść za marzeniem
i tak zawsze, aż do końca
…" -  Joseph Conrad




Klub Seniorów Lotnictwa jest niezależną organizacją działającą przy Aeroklubie Ziemi Piotrkowskiej i zrzesza doświadczonych pasjonatów lotnictwa. Większość z tych osób od lat związana jest z Aeroklubem Ziemi Piotrkowskiej, mając na swoim koncie znaczny wkład w działalność Lotniczą w Piotrkowie Trybunalskim. Klub Seniorów Lotnictwa realizuje zadania Stowarzyszenia, a w szczególności:
  • współdziała z Aeroklubem w pracy wychowawczej i szkoleniowej
  • propaguje idee lotnictwa i tradycje lotnicze
  • gromadzi i opracowuje materiały historyczne z dziedziny lotnictwa
  • pielęgnuje pamięć o zmarłych ludziach lotnictwa.
Masz ciekawe materiały o historii lotnictwa ziemi piotrkowskiej, napisz do nas, kontakt e-mail: seniorzy@azp.com.pl



Zarząd Klubu Seniorów Lotnictwa: 



Leon Ścieszko – Przewodniczący  


Pilot samolotowy i skoczek spadochronowy.
Tel. 48 517 876 211

 









Sławomir Mielczarek – Sekretarz


Fotografik, pasjonat fotografii artystycznej.
Tel. 48 506 387 204

 









Mateusz Gawdzik – Skarbnik


Pilot szybowcowy, długoletni działacz zarządu AZP
Tel. 48 609 472 302

 









Stanisław Jagusiak – Członek Zarządu


Zespół historyczny – prowadzący kronikę AZP
Modelarz, krótkofalowiec.
Tel. 48 603 713 850

 








Ludomir Rogalski - Członek Zarządu                                  


Zespół historyczny – prowadzący kronikę AZP
Modelarz, pasjonat lotnictwa.
Tel. 48 665 179 900









Klub Seniorów Lotnictwa - lista członków:


1. Benett John
2. Bińkowska Danuta – Honorowy Członek
3. Cempel Jarosław – Honorowy Członek
4. ś.p. Cukrowski Jacek +
5. Gawdzik Mateusz
6. Jagusiak Stanisław
7. Januszewski Adam
8. Jąkała Jan
9. Kolasa Stanisław
10. Komenda Waldemar
11. ś.p. Lisowski Eugeniusz +
12. Miazek Jakub
13. Mielczarek Sławomir
14. Rogalski Ludomir
15. Sulitka Jerzy
16. Szkudlarz Henryk
17. Ścieszko Leon
18. Wiliński Andrzej
19. Ziębiec Stanisław