Aktualności

Ziębiec ze Złotym Medalem

Pilot instruktor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej kpt. Stanisław Ziębiec otrzymał Złoty Medal Aeroklubu Polskiego

Uroczystość odbyła się w Spale, na dorocznej konferencji Aeroklubu Polskiego. Pilot, instruktor Stanisław Ziębiec otrzymał Złoty Medal AP za wybitne zasługi dla polskiego lotnictwa. Medal wręczył kpt. Jerzy Makula, prezes Aeroklubu Polskiego, w otoczeniu przedstawicieli wszystkich aeroklubów z całej Polski. Były brawa i gratulacje. 

Na co dzień Stanisław Ziębiec szkoli pilotów szybowcowych i samolotowych w Aeroklubie Ziemi Piotrkowskiej. Dotychczas wyszkolił setki adeptów lotnictwa. Wielu z nich lata jako zawodowi piloci w różnych krajowych i zagranicznych liniach lotniczych. 

To nie pierwsze wyróżnienie naszego instruktora. Stanisław Ziębiec w roku 2017 otrzymał Błękitne Skrzydła, najwyższe honorowe wyróżnienie lotnicze w kraju. Jest ono przyznawane przez Krajową Radę Lotnictwa, redakcję „Skrzydlatej Polski”, dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych i Aeroklub Polski.

Warto dodać, że wyróżniony kapitan w 2002 roku pilotował samolot Polskich Linii Lotniczych LOT, którym Ojciec Święty Jan Paweł II leciał do Rzymu z ostatniej pielgrzymki do Polski.
powrót