Aktualności

Słońce pracuje dla Aeroklubu

Blisko 200 paneli fotowoltaicznych rozpoczyna pracę na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. To inwestycja w przyszłość. 

Lotnisko w Piotrkowie Trybunalskim dynamicznie się rozwija. Na ukończeniu jest budowa warsztatu obsługi samolotów. Aeroklub jest w trakcie certyfikacji w zakresie zatwierdzenia obsługi technicznej samolotów typu Tecnam. 

Kolejną inwestycją w przyszłość jest ukończona budowa farmy fotowoltaicznej o mocy 50 kW, która zapewni zapotrzebowanie na energie elektryczną zużywaną rocznie na potrzeby lotniska. Nowoczesne panele z 25 letnią gwarancją producenta zajmują powierzchnię ponad 300 m2. Inwestycję zrealizowała firma FOTON-TECHNIK. Aeroklub włączył się tą inwestycją w ogólnoświatowy trend ochrony środowiska naturalnego. Panele bowiem wyprodukują rocznie ponad 54.000 kWh/rok  energii co przeliczyć można na zmniejszenie emisji CO2 na poziomie 32.855 kg/rok.
Dyrektor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej wraz z Zarządem Stowarzyszenia mają już kolejne pomysły na rozwój piotrkowskiego lotniska, które już teraz jest wyróżniającym się ośrodkiem szkolenia pilotów na mapie General Aviation w Polsce. 

Lotnisko w Piotrkowie posiada nowoczesny 950 metrowy asfaltowy pas startowy z nawigacyjnym oświetleniem. Na terenie Aeroklubu działa szkoła narodowego przewoźnika LOT Flight Academy oraz największa w Europie strefa zrzutu spadochronowego Polskie Centrum Spadochronowe SKYFORCE, w której oprócz skoczków cywilnych szkolą się polskie służby specjalne.
 
powrót